Mobilność w dzisiejszym świecie to już konieczność. Wiedzą o tym przede wszystkim właściciele firm. Stąd tak ważnym czynnikiem większości biznesów jest samochód. A wiadomo przecież jak drogie są to kwestie. Gdy nie posiadamy odłożonych na to pieniędzy, przeważnie czeka nas kolejna pożyczka skierowana do przedsiębiorstw. Jest jednak nowe rozwiązanie.
Od ładnych paru lat coraz ogromniejszą renomą cieszy się kupowanie pojazdów w leasing. Pojazd zostaje nam wtedy niejako wynajęty. Nie stanowi on naszej własności tylko firmy leasingowej. Do obowiązków leasingobiorcy należy jednak spłacanie miesięcznych rat. Okres spłaty jest określany przy zawieraniu umowy. Po nim korzystający z auta ma możliwość odkupić je od firmy leasingowej za, często stosunkowo niską, część jego ceny.
Opcja ta przynosi za sobą też dużo kolejnych korzyści. Podstawowy istnieje taki, iż leasing nie jest oceniany jako kredyt gotówkowy, nie osłabia on tym samym naszej zdolności kredytowej. Co więcej, ubiegając się o niego, nie jest weryfikowana nasza historia kredytowa. Nie spotkamy się tutaj z odmową nawet jeżeli nasze przedsiębiorstwo nie jest w stanie poszczycić się za dużymi wpływami, czy choćby przynosi straty. Nie jest owo w ogóle weryfikowane jak również podejmowane przez firmę leasingową. Nadto nie ponosimy żadnych kosztów połączonych z wykorzystaniem tego samochodu.
Teraz widzimy dlaczego leasing samochodów jest wśród właścicieli naprawdę niesłychanie ciekawy. Nic więc niezwykłego, iż rynek owych usług jest teraz szczególnie bogaty. Każda firma leasingowa planuje być w tym wypadku konkurencyjna i stąd ich możliwości wielokrotnie znacznie się od siebie różnią. Warto więc poświęcić troszkę czasu na ich analizę.

3 grudnia 2017 admin Finanse , ,