Od czasu do czasu każdemu przyda się dodatkowy zastrzyk gotówki. Czasem zdarzają się nie przewidziane wydatki, czasem zaś chce się kupić coś, co jest poza naszym zasięgiem finansowym. Dlatego też praktycznie każdy czasami korzysta z oferty banków w kwestii różnych produktów bankowych, głównie pożyczek i kredytów.

Nowy samochód

Marzeniem wielu ludzi jest własny samochód. Nie każdego jednak stać na zakup nowego wozu a nawet na używany wóz. Dlatego też banki przygotowały specjalną ofertę dla osób potrzebujących środków finansowych na zakup samochodu. Kredyt samochodowy można wziąć na dowolny model i markę samochodu. Jest to kredyt tylko i wyłącznie na sfinansowanie zakupu samochodu. Aby taki kredyt uzyskać, trzeba się udać do banku i złożyć wniosek. Co ciekawe coraz więcej salonów samochodowych i komisów samochodowych, oferuje możliwość uzyskania kredytu samochodowego za ich pośrednictwem. Jest to bardzo wygodne dla każdego klienta, nie musi on biegać pomiędzy bankiem a na przykład salonem samochodowym, bo cały zakup może sfinalizować w salonie i wyjechać z niego nowym samochodem. Bank oczywiście musi sprawdzić wiarygodność klienta. Sprawdzi jego tożsamość, niekaralność, a także historię kredytową i zdolność kredytową.

Zdolność kredytowa i historia kredytowa

Dla banku kwestia zdolności kredytowej i dobrej historii kredytowej, jest bardzo ważna. Klient musi mieć zdolność kredytową poprzez posiadanie umowy o pracę na czas nieokreślony. W przypadku umowy zlecenia czy o dzieło, trudno będzie uzyskać kredyt samochodowy. Jeśli zaś chodzi o historię kredytową, to najbardziej wiarygodny dla banku jest klient, który wcześniej brał już wiele pożyczek i kredytów i zawsze spłacał je w terminie. Klient, który miał kłopoty z spłacaniem rat kredytowych, będzie miał problem uzyskać nowy kredyt, szczególnie tak duży kredyt jaki potrzebny jest na zakup samochodu.

Pożyczki bankowe

W banku można też zaciągnąć pożyczki na dowolny cel, bez podawania go pracownikowi banku. Są to pożyczki gotówkowe na nieokreślony cel, na dowolną kwotę. Zwykle jednak kwota ta nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Kredyt gotówkowy jest dużo łatwiejszy do uzyskania niż kredyt samochodowy czy kredyt mieszkaniowy. Nie trzeba spełniać aż tylu wymogów banku w tej kwestii. Ale kilka kwestii również jest branych pod uwagę w przypadku rozważania wniosku kredytowego. Zwykle klienci biorą pożyczki gotówkowe na kilkanaście tysięcy złotych. Finansują tym remont, wakacje, niespodziewane wydatki, różne imprezy. Takie pożyczki bez problemu można spłacić w kilka lat, co jest bardzo wygodne i praktyczne. Rata takiego kredytu nie jest zbyt wysoka, co również jest wielką zaletą takiej pożyczki.

Jak widać oferta banków w kwestii produktów bankowych, jest bardzo duża i różnorodna, szczególnie w przypadku kredytów i pożyczek. Oferta jest skierowana do klientów indywidualnych a także do firm. Dla firm przygotowano specjalną ofertę bankową, na bardzo korzystnych warunkach. Bardzo wiele firm z takiej propozycji korzysta.