W ostatnich latach korzystanie z usług finansowych, jakimi są kredyty i pożyczki, stało się bardzo popularne. Wiele osób dzięki nim jest wstanie zrealizować swoje marzenia. Za pożyczane pieniądze ludzie kupują mieszkania, samochody, czy wyjeżdżają na wakacje. Nie może więc dziwić fakt, że lista usług i produktów finansowych jest dzisiaj bardzo długa, a znalezienie oferty najlepszej dla siebie, stanowi nie lada problem. Na szczęście na internecie znaleźć można dzisiaj wiele stron poświęconych tego typu produktom i usługom. Nie tylko pomagają one poznać je od podszewki, ale też porównać propozycje różnych instytucji. Szczególnie pomocne są tutaj analizy finansowe. Każda analiza finansowa koncentruje się wokół konkretnego problemu, czy zagadnienia. I tak na przykład ranking kredytów gotówkowych, pokazuje, jakie warunki oferują poszczególne bani, jeśli chodzi właśnie o kredyty. Podobnie jest w przypadku rankingu chwilówek. Te pożyczki pozabankowe też różnią się znacznie między sobą. i takie porównanie ich przez fachowca, pozwala poznać szczegóły szybo i wygodnie.

Ale rankingi to jeszcze nie wszystko. Wiele osób decydując się na kredyt czy pożyczkę, ma w sobie pytania choćby o zdolność kredytową, czy wielkość rat, które trzeba będzie spłacić. Szczególnie, gdy szukanym produktem jest kredyt hipoteczny. I tutaj doskonale w analizie finansowej sprawdza się kalkulator kredytowy. To też jest w pełni darmowe narzędzie, które można bez problemu znaleźć w internecie. I to nie na jednej stronie. Dlatego też zawsze można skorzystać z kilku analiz tego samego produktu.
A jakie rodzaje kalkulatorów można spotkać w sieci? Tym podstawowym jest kalkulator kredytowy. On jest głównie dedykowany tym osobom, które szukają dobrego kredytu konsumenckiego. Wylicza on koszty kredytu, a także wysokość poszczególnych rat. Ale, jak to bywa z kredytem, każdy udzielany jest na inny cel. I właśnie dlatego w sieci znaleźć można między innymi kalkulator kredytu hipotecznego, samochodowego, czy konsolidacyjnego. W takich przypadkach narzędzie uwzględnia specyficzne warunki, jakimi dany produkt finansowy jest obciążony.
Mówiąc o kredytach, jako jednych z najczęściej wybieranych produktów finansowych, nie sposób nie wspomnieć o uwarunkowaniach jego przyznawania.

Szczególnie dotyczy to zdolności kredytowej. Bo bez względu na to, czy jest to kredyt hipoteczny, czy konsumpcyjny – bez zdolności kredytowej nie ma szans na jego otrzymanie. I tutaj pojawia się pytanie, jak taka zdolność w przypadku konkretnej osoby wygląda. Jak się okazuje, żeby się o tym przekonać, nie trzeba wcale wybierać się do banku. Analiza finansowa dostępna w sieci, pozwala bowiem i to sprawie wyliczyć. Kalkulator zdolności kredytowej – to narzędzie , które jest wstanie szybko powiedzieć, do jakiej kwoty bank będzie chciał udzielić kredytu. Co więcej kalkulator taki często też pokazuje symulację spłaty kredytu. Bo trzeba pamiętać, że to od zdolności kredytowej w dużej mierze zależy sposób spłycania kredytu, czyli rodzaj rat.