Kredyt samochodowy można wziąć w formie standardowej, więc z zabezpieczeniem na zakupowanym pojeździe albo w postaci zwykłej pożyczki gotówkowej. Kredyt samochodowy byłby lepszym wyjściem w sytuacji finansowania zakupu w miarę nowego, zwłaszcza nie starszego aniżeli sześć lat. W tym przypadku dzięki zastawie w postaci samochodu będzie on tańszy. Także można dodatkowo zmniejszyć jego wartość, wnosząc jakikolwiek wkład własny. Naturalnie im wyższy wkład własny zadeklarujemy, tym atrakcyjniejsze warunki bank będzie mógł nam zaproponować. Już chociażby przy wpłacie 5% wartości auta jesteśmy w stanie liczyć na redukcję oprocentowania bądź prowizji.
Należałoby zawsze mieć na uwadze, iż im samochód jest starszy, tym łatwiej, szybciej, a co najistotniejsze taniej będzie dostać kredyt gotówkowy. Na początek musimy zaznaczyć, iż przy kredycie samochodowym termin spłaty jest związany od wieku samochodu i im ten jest starszy, tym termin spłaty będzie mniejszy. Wzrasta nam zatem w niniejszym przypadku rata. Nie ma tego przy kredycie gotówkowym, jaki jest przyznawany na dowolny cel częstokroć na termin nawet 12 lat. Również w wypadku pożyczki gotówkowej nie mamy obowiązku kupować polisy AutoCasco, która w wypadku starych pojazdów jest stosunkowo kosztowna i dużo podnosi łączny koszt finansowania.
Należy dlatego zastosować się do prostej zasady, iż pojazdy nowe nabywamy w kredycie samochodowym, jednakże starsze tylko w gotówkowym.

3 grudnia 2017 admin Finanse , ,