Rynek chwilówek w Polsce jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się w branży. Na każdym kroku: w sieci www, gazetach, na słupach ogłoszeniowych, stykamy się z treściami: „Gotówka w 15 minut”, „Dodatkowe środki bez BIK”, „Pożyczki na dowód”, „Bez zaświadczeń”.
O popularności takiego typu serwisów decyduje wiele powodów, między innymi to, że z usług chwilówek i parapożyczek korzystają przeważnie osoby, które z rozmaitych względów nie mogą skorzystać z pożyczek w tradycyjnych bankach albo w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Klienci ci albo nie posiadają zdolności kredytowej albo mają trudności z terminowym regulowaniem pożyczek, które w tej chwili posiadają i wyjścia z opresji szukają właśnie w takich dostawcach kredytowych. Warto zwrócić także uwagę, że taką pożyczkę można dostać dosłownie w kilkanaście do kilkudziesięciu minut, co powoduje, że korzystanie z nich jest niezwykle wygodne. W obecnej sytuacji tylko kilka banków proponuje takie pożyczki i to jedynie dla swoich klientów, którzy posiadają już jakieś pożyczki w banku oraz przekazują do niego swoje wynagrodzenie. A nawet w takiej sytuacji, zdarza się że decyzja kredytowa jest udzielana najczęściej w ciągu 24 godzin. Co więcej o taką pożyczkę można wnioskować z każdego miejsca: w domu online albo telefon, czy w naziemnych placówkach pośrednictwa finansowego. Okazuje się więc, że pożądaną gotówkę dostajemy szybko i tak naprawdę nie ruszając się z domu. Kolejną zaletą pożyczek online jest to, że ich wartość najczęściej oscyluje wokół nie więcej niż kilku tysięcy pln otrzymywanych na termin 30 dni, czasami dłużej. Z punktu widzenia zwykłego banku jest to średnio zyskowne, gdyż koszt takiego kredytu przewyższa zysk, na jakim placówce zależy najbardziej.
Niestety trzeba pamiętać, ze im szybciej i prościej coś zdobędziemy to kosztuje nas to prawdopodobnie trochę więcej. Tak jest również w odniesieniu do szybkich pożyczek. Całkowita roczna stopa oprocentowania jest tu z naturalnych powodów wyższe niż przy normalnym bankowym kredycie. Klient oprócz wymarzonej gotówki otrzymuje nieco wyższe koszty. Jeżeli klient odda pieniądze w czasie zaprezentowanym w umowie, oprocentowanie rzeczywiste pożyczki wziętej na krótki okres będzie mniejsze. Jeżeli jednak zdecyduje się na przedłużenie umowy do całkowitego kosztu pożyczki trzeba dodać opłatę za przedłużenie okresu spłaty. Wszystko to w ostatecznym rozrachunku może podnieść ostateczny całościowy koszt umowy.
Z tego typu opcji należy zatem korzystać odpowiedzialnie – jest to z pewnością bardzo dobry sposób na zdobycie szybkiej gotówki, z drugiej jednak strony decydując się na taką opcję dobrze mieć pewność iż z umowy wywiążemy się zgodnie z uzgodnionym terminem, w innym wypadku koszt przedłużeń czasu spłaty może znacząco podnieść koszt całościowy uzyskanej pożyczki.

3 grudnia 2017 admin Finanse , ,