Od biznesowych kart kredytowych po pożyczki dla inwestorów – istnieje wiele sposobów na zdobycie dodatkowych środków pieniężnych na rozwój firmy. Dwie najbardziej popularne opcje finansowania to pożyczki osobiste i kredyty dla małych firm, zwłaszcza dla właścicieli firm, którzy nie chcą zwracać się do inwestorów zewnętrznych lub rezygnować z kapitału własnego. Obie opcje są godne rozważenia, ale decyzja, która z nich jest najlepsza dla ciebie, zależy od specyfiki Twojej firmy. Poniżej przedstawiamy czy firma pożyczkowa udziela obu rodzajów wsparcia, gdzie udać się po kredyt gotówkowy oraz czy kredyt przez internet to dobry pomysł.

Musisz wziąć pod uwagę, że pożyczki osobiste i pożyczki dla małych firm są przeznaczone na różne cele i mają różne kryteria kwalifikacji. W różny sposób wpływają również na Twój kredyt. Oto, co musisz wiedzieć, aby zdecydować, czy pożyczka osobista lub pożyczka dla małych firm jest dla Ciebie odpowiednia.

Różnica między pożyczkami osobistymi a kredytami dla małych firm

Pożyczki osobiste są gwarantowane dzięki osobistej historii kredytowej. Często sprawia to, że są łatwiejsze do zdobycia niż pożyczka dla małych firm, jeśli masz dobry kredyt, co może wynikać zarówno z osobistej, jak i biznesowej oceny kredytowej.

Zarówno pożyczki osobiste, jak i kredyty dla małych firm są dostępne w różnych rodzajach kredytów, od kredytów hipotecznych i samochodowych po linie kredytów i pożyczek ratalnych. Ogólnie rzecz biorąc, pożyczki osobiste są przeznaczone na zakupy osobiste, podczas gdy kredyty na działalność gospodarczą mają na celu finansowanie zakupów związanych z działalnością gospodarczą.

Do czego można wykorzystać pożyczkę osobistą?

Pożyczki osobiste można zazwyczaj wykorzystać na wszystko. Podczas gdy kredytodawcy mogą pytać o powód twojego podania, w większości przypadków nie zgadzasz się wydać środków pożyczkowych na coś konkretnego przy zaciąganiu pożyczki osobistej.

Niektórzy kredytodawcy mają ograniczenia dotyczące tego, na co mogą pożyczać osobiste pożyczki, więc przed złożeniem wniosku o pożyczkę należy przeczytać drobny druk. Większość pożyczek osobistych można również wykorzystać do spłaty istniejącego zadłużenia. Niektórzy kredytodawcy ograniczają korzystanie z osobistych pożyczek na naukę w college’u i wydatki.

Do czego można wykorzystać kredyt biznesowy?

Pożyczki dla firm mogą pochodzić z większymi ograniczeniami w odniesieniu do tego, do czego można je wykorzystać, na przykład korzystając z funduszy na zakupy związane z biznesem. Mogą one obejmować aktualizację technologii i sprzętu, zakup nowych zapasów, płacenie za wynajem w przestrzeni handlowej, zatrudnianie nowych pracowników, marketing firmy, a nawet pokrycie codziennych wydatków biznesowych.

Ostatecznie pożyczka biznesowa powinna zostać wykorzystana na zakupy, które wygenerują dodatkowy przychód – najlepiej, aby zrównoważyć koszty odsetek. Niektórzy pożyczkodawcy pozwolą Ci również na korzystanie z pożyczek biznesowych w celu refinansowania lub spłaty istniejącego zadłużenia.