Remont pomieszczenia to dosyć duża inwestycja, którą w zależności od skali przedsięwzięcia często niełatwo sfinansować z zasobów własnych. Zwłaszcza w przypadku domku jednorodzinnego poważniejszy remont łączy się z wydaniem znacznych sum pieniędzy. Zmiana poszycia dachu, ocieplenie, wymiana instalacji jak również pieca CO to niewątpliwie spory wydatek, jaki potrafi zamknąć się sumą nawet 50 000 złotych. Uzyskanie kredytu gotówkowego w owej wysokości będzie oznaczało konieczność spłaty niezwykle wysokich rat, choćby z powodu krótkiego czasu spłaty. Przy tej wartości jak również np. 8 letnim czasie spłaty, w zależności od banku rata wynosić będzie od jakichś 800 do 1 000,00 zł.
Znacznie tańszym wyjściem byłby kredyt hipoteczny na remont domu, czy mieszania. Mniejszy koszt osiągniemy dzięki temu, iż bank będzie posiadał ubezpieczenie w formie nieruchomości. Dzięki temu będzie nam mógł zaoferować znacznie mniejsze oprocentowanie. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż w przypadku kredytu hipotecznego będziemy potrafili wykorzystać ze wiele większego czasu spłaty. Kredyt hipoteczny na remont w wysokości 50 tysięcy złotych wzięty na termin 30 lat da nam ratę w wysokości mniej więcej 250 złotych każdego miesiąca.
Czyni to ogromną różnicę. Jak widzimy wyżej, rata kredytu hipotecznego jest kilkakrotnie niższa i nie będzie stanowiła obciążenia dla budżetu domowego.

3 grudnia 2017 admin Finanse , , ,